Radio Jura 93,8 FM Częstochowa

 

Sobota 25 Października 2014. Solenizanci: Ingi, Darii, Sambora Pogoda w Częstochowie: pogoda 4°C (msn.com / foreca) Sprawdź wiadomości z 25 października 2014

Strona startowa Wiadomość dnia Wiadomości

Szpital w Blachowni będzie miał nowego dzierżawcę

szpital blachownia

Od 1 grudnia powinny się skończyć kłopoty szpitala, pracowników i pacjentów. Nowy zarządzający zapowiada, że szpital będzie świadczył pełnię usług i nie będzie potrzebna przerwa w jego działalności.

 

Szpital w Blachowni po kłopotach z dotychczasowym dzierżawcą ma wyjść na prostą. Już od grudnia tego roku przejmie go nowy zarządzający. Będzie to firma z Gliwic, która obiecuje, że zainwestuje w lecznicę ponad 5 mln złotych ciągu 6 lat, zatrudni także specjalistów, którzy dotąd w szpitalu w Blachowni pracują.

Mówił Janusz Krakowian, wicestarosta częstochowski. Władze powiatowe podpisały już umowę z Polską Grupą Medyczną na dzierżawę przez kolejne 25 lat.

Mówi wicestarosta częstochowski Janusz Krakowian. Władze powiatowe zapewniają, że szpital nie przestanie działać. Będzie przyjmował pacjentów także w okresie zmiany zarządzającego, między listopadem a grudniem tego roku.